PODZIEL SIĘ
Jak wybrać hosting
Jak wybrać hosting

 

Tworząc stronę internetową, potrzebujesz miejsca w sieci, gdzie mógłbyś ją udostępnić, tak aby  była ona dostępna cały czas  dla grona Twoich odbiorców – takim miejscem jest właśnie serwer hostingowy.

Na rynku istnieje  wiele firm oferujących  tego typu  usługi. Zatem czym się kierować, aby  wybrać odpowiedni dla siebie hosting oraz nie przepłacić?

Ważnymi kwestiami podczas wyboru  miejsca w sieci dla naszej strony są:

– bezpieczeństwo

– pomoc techniczna

– pojemność

– transfer

– cena

– dodatki

Bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach  nasze działania w sieci są coraz bardziej narażone na ataki. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo, w każdym aspekcie. Wybierając miejsce do udostępnienia strony internetowej warto zwrócić uwagę na to, co można zaoferować nam dana firma na tej płaszczyźnie. Często mogą to być skanery antywirusowe na poczcie, katalogi na hasła oraz tworzenie regularnej kopi zapasowej naszych plików.

 

Pomoc techniczna

Wybierając hosting, warto zwrócić uwagę na obsługę w zakresie pomocy technicznej. Jest to bardzo ważną kwestią,  zwłaszcza w przypadku, gdy coś stanie się z naszą stroną, a od tego jak długo nie będzie działać jest uzależniony nasz dochód oraz reputacja w sieci.  W takim przypadku szybkośc odpowiedzi ze strony dziąłu technicznego, oraz błyskawiczna naprawa jest bardzo cenna.

Pojemność

Ten parametr decyduje o tym ile danych  będziemy mogli przetrzymywać na naszej stronie. Przed wyborem danego pakietu warto obliczyć miej więcej ile będą mogły zajmować miejsca nasze pliki. Warto pamiętać o tym, aby pliki, które będą  dostępne dla użytkowników np. zdjęcia, były optymalizowane pod względem ich wielkości. Jest to jednym z ważnych czynników decydujących na szybkość załadowania strony.

 

Transfer

Od wysokości limitu transferu danych zależy jaką liczbę osób będzie w stanie obsłużyć serwer. Polega  to na tym, iż każdy ruch na stronie powoduje pobranie danych, czyli ich transfer. Jeśli pliki na stronie będą miały większą pojemność, tym mniej osób będzie mogło korzystać ze strony bez problemów i komplikacji w płynności funkcjonowania strony.

Cena

Dokonując wyboru między ofertami firm świadczących usługi hostingowe, nie warto  kierować się  najniższą ceną, ponieważ wraz z nią często idzie niska jakość świadczonych usług. Może to się przekładać na długi kontakt z obsługą klienta, częstym brakiem dostępności serwera, czy też wolnym transferem danych.

 

Dodatkowe opcje

Dodatki do oferty hostingowej są także ważna kwestią, chociaż nie pierwszorzędną. Często firmy oferują dodatkowo usługi takie jak własny adres IP, czy kreator stron internetowych dzięki, któremu możemy w prosty i szybki sposób stworzyć stronę internetową. Coraz częściej pojawia się także opcja tworzenia własnych stron błędów. Przy weryfikowaniu ofert pod względem opcji dodatkowych z łatwością zauważysz, że większość rzeczy oferowanych staje się już standardem. I “bonusy” nie są już opcją gratisową, a nieodłącznym elementem ofert na rynku.

 

Zanim zakupisz daną usługę hostingową, warto abyś skonsultował swoją decyzję z opiniami innych, którzy  przetestowali daną firmę.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ