PODZIEL SIĘ
Jak spieniężyć stronę internetową
Jak spieniężyć stronę internetową

Masz stronę internetową, którą sumiennie prowadzisz, lecz borykasz się z problemem opłaty serwera oraz potrzebą posiadania gotówki?

Myślę, że nastał już czas by Twoja strona w  końcu zaczęła zarabiać na siebie, swój rozwój i oczywiście na Ciebie. Przed Tobą kilka kroków do tego, by to urealnić.

Krok 1. Teksty sponsorowane.

Zazwyczaj jest tak, że płacimy komuś za napisanie artykułu na dany temat. A pytanie brzmi: dlaczego to ktoś nie miałby zapłacić Tobie za napisanie np. recenzji o nowym produkcie, który wchodzi na rynek? Zastanawiałeś się nad tym temat z innej strony?

Oczom czytelnika odwiedzającego Twoja stronę nie będzie się rzucać wielki banner z zdjęciem nowej pasty do zębów lub pseudo gwiazdki reklamującej jakaś instytucje.

Ok. Jesteś zainteresowany, tylko ile na tym zarobisz i skąd weźmiesz chętnego, który Ci zapłaci za opublikowanie artykułu na dany temat?

Zarobek możne wynosić do kilkudziesięciu złotych za artykuł. Mnożąc to razy kilka artykułów na rok i kilka stron, które prowadzisz (bo kto powiedział ze można prowadzić tylko jedna stronę/bloga?) wyjdzie parę groszy, które z pewnością wystarczy na pokrycie kosztów utrzymania. Chyba, że jesteś już osobą rozpoznawaną, wzbudzasz zainteresowanie swoją osobą, wtedy stawki te wzrosną nawet dziesięciokrotnie.

Właścicielom stron, którzy jest początkujący w tym biznesie, z pewnością może być ciężko znaleźć firmę/agencję reklamową, która chciałaby pójść na taką współpracę. Takim osobom mogę zaproponować dwa serwisy (nie, nie mam z tego żadnego profitu). Są nimi nextcontent oraz whitepress.

Krok 2. Programy partnerskie.

Programy partnerskie mogą wyglądać rożnie, lecz maja wspólny mianownik – musisz sprzedać dany produkt z którego otrzymasz prowizje. Zazwyczaj polegają to na tym, że zostaje dla Ciebie wygenerowany specjalny linka – a Ty dostajesz prowizje za każdą osobę która w niego kliknie i spełni wszystkie wymagane pozycje. Posiadając bloga możesz napisać post o danej rzeczy/usłudze zachęcając czytelnika do kliknięcia i skorzystania np. z lokaty. Zamiast rozpisywać się, możesz po prostu umieścić banner (wiele programów partnerskich go dostarcza ).

System partnerski dostarczają m.in. ceneo, złote myśli, helion, shorte.st .

Ok, myślę że teraz najważniejsza informacja dla Ciebie jeśli masz się na to zdecydować, ile na tym zarobisz? Wszystko zależy co będziesz polecał, stawki mogą być bardzo duże jeżeli polecisz komuś kredyt hipoteczny, który zostanie zrealizowany, prowizja może wtedy być liczona w setkach. Patrząc przyziemnie np. helion płaci 5% wartości za zakupy jakie dokona użytkownik, który skorzysta z twojego linku. Serwis zlotemysli.pl płaci od 10% do 40% od wartości zakupów w zależności od tego, co dany użytkownik zakupił. Lecz jeśli stworzysz zespół ludzi, którzy będą polecać produkty, Ty dostaniesz 10% tego od tego, co oni zarobią, nie zabierając im nic.

Natomiast shorte.st płaci 20% tego co zarobią użytkownicy którym to poleciłeś, oczywiście taka samo nie zabierając im z tego tytułu nic.

Krok 3. AdSense.

AdSense jest to system reklam udostępniony przez google który płaci najlepiej za kliknięcia w reklamę (jeśli się mylę z tym “najlepszy” to mnie popraw, nikt nie jest nieomylny).

Zarobki zależne są od liczby kliknięć oraz treści serwisu. Jeżeli ruch na stronie mamy duży, to nie musimy się martwić o stan naszego konta. Aby móc zarabiać wystarczy założyc konto, przejść etap weryfikacji oraz wstawić kod reklamy w miejscu na stronie, gdzie ma być wyświetlana. System sam dobierze treść reklamy do użytkownika.

Krok 4. Cupsell.pl

Czasami zdarza się tak, że na stronie nie ma możliwości umieszczenia reklam. Tutaj z pomocą przychodzi nam Cupsell.pl. Jest to platforma internetowa, na której każdy może założyć sklep z koszulkami oraz gadżetami. Oni zajmą się produkcja oraz wysyłką. Po więcej informacji zapraszam do mojego artykułu, w którym, dokładnie opisuje co to jest oraz jak zacząć na tym zarabiać.

Wystarczy że założysz tam sklep, a link do niego, widget z produktami umieścisz na swoim blogu, stronie, bądź forum.

Krok 5. Comperialead

System partnerski polegający na polecaniu m.in. produktów bankowych, ofert sieci komórkowych. Program ten oferuje wysokie stawki za osobę poleconą, ale także ma w swoich zasobach wiele narzędzi ułatwiających.

Mam nadzieje, że pomysły, które podsunąłem wcielisz w życie i zaczniesz zarabiać.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ